Przymierze

Opublikowano w Strony

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

4 stycznia 1998 roku rozpoczęło się pierwsze w Świerklańcu Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Po jego zakończeniu większość jego uczestników postanowiło nadal spotykać się na modlitwie. Rosnące grono osób, zawiązanie małych grup, otrzymywane Słowo i podejmowane posługi pozwoliły nam rozpoznać, że Bóg chce, byśmy coraz bardziej zbliżali się do Niego, umacniali się wzajemnie na tej drodze oraz dzielili z innymi pięknym doświadczeniem Bożej Miłości, która najpełniej zrealizowała się w Jezusie Chrystusie, naszym Zbawicielu.

W 9 rocznicę rozpoczęcia pierwszego seminarium siedmioro spośród nas po raz pierwszy przyjęło zobowiązania, których będziemy przestrzegać, by być bardziej wiernymi Bogu oraz sobie nawzajem. Wierzymy, że życie prowadzone zgodnie z tymi zasadami, pomoże nam lepiej realizować cel naszej wspólnoty, którym jest uświęcenie i ewangelizacja. Punkty Przymierza określają pewne minimum, które wspólnie chcemy podejmować. Obecnie w Przymierzu jest 75 osób. 

Dojrzałość › Wizja › Przymierze

Przymierze jest podejmowane jako trzeci krok na drodze do wspólnoty. Są do niego zaproszone siostry i bracia, którzy:
1) przejdą formację podstawową i dalszą (trwającą ok. 3-4 lat) › dojrzałość
2) odczytają swoje powołanie do tworzenia wspólnoty i przyjmą cel wspólnoty jako swój › wizja
3) podejmą zobowiązania zawarte w Przymierzu › przymierze

Przymierze jest podejmowane na okres 1 roku. Po tym czasie może być odnowione. Wtedy też mogą do niego przystąpić kolejne osoby, które uczyniły wyżej wymienione 3 kroki ku wspólnocie.

Punkty Przymierza mogą być zmieniane po upływie każdego roku przez członków Przymierza.

Zachęcamy pozostałych członków grupy modlitewnej do prywatnego przyjęcia wybranych punktów Przymierza jako przygotowania do pełnego przyłączenia się do Wspólnoty i równocześnie wkładu w budowanie Wspólnoty już teraz podczas własnej formacji. 

Przymierze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Świerklańcu

  1. Modlitwa osobista – codzienna, przynajmniej 15 min., rozmowa z Bogiem, rozważanie Słowa Bożego.
  2. Modlitwa w intencjach wspólnoty – kapłana-opiekuna, lidera, swojego animatora, koordynatorów diecezjalnych, członków wspólnoty oraz o realizację celu wspólnoty.
  3. Modlitwa wspólnotowa – spotkanie modlitewne.
  4. Życie sakramentalne – jak najczęstsza pełna Eucharystia, regularna spowiedź.
  5. Mała grupa – dzielenie, formacja, odkrywanie darów.
  6. Formacja – dwa razy w roku całodniowa formacja wspólnoty, raz w roku co najmniej weekendowe rekolekcje, lektura duchowa.
  7. Ewangelizacja – świadectwo własnym życiem, włączanie się w akcje podejmowane przez wspólnotę według otrzymanego daru.
  8. Służba – dzielenie się swoimi darami (posługa w diakonii, dawanie swojego czasu, dziesięcina – samodzielnie ustalony procent swoich dochodów przekazywany raz w miesiącu)
  9. Świętowanie – czas na budowanie relacji między sobą

Kontakt

tel. 530 109 851
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Nr konta: 15175000120000000037744085

Szybki dostęp