O Alpha
Kurs Alpha to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swobodnie swoimi przemyśleniami z innymi bez bycia ocenianym. Tutaj, poprzez dyskusję i rozmowy z innymi uczestnikami kursu przy kawie, można szukać dla siebie sensu w tym, z czym się mierzymy w codziennym życiu. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.
Dla kogo jest Alpha?
Kurs Alpha jest skierowany w pierwszej kolejności do niewierzących, którzy chcą poznać podstawy chrześcijaństwa oraz do tych, którzy z różnych powodów przestali wierzyć, ale odczuwają brak tego aspektu w swoim życiu. Jest to również miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. Alpha jest odpowiednia dla ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach.
Jak się spotykamy?
Spotkania odbywają się co tydzień w restauracji od godziny 19:00 do 21:00. Każda sesja zaczyna się kolacją, następnie jest wykład i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami. W środku cyklu spotkań Alpha ma również miejsce wyjazd weekendowy.
Ile to kosztuje?
Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne, ale trzeba się zarejestrować ze względów organizacyjnych (przygotowanie miejsc i poczęstunku).
A co, jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?
Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli po pierwszym wykładzie uczestnik uzna, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do ukończenia Alpha.
GDZIE I KIEDY?

Gdzie: Restauracja „Pod Skrzydłami Anioła”, ul. Zamkowa 31 Piekary Śląskie

Kiedy: 18 września 2023

Startujemy o godzinie 19:00

Więcej informacji: 509 904 157


Wyświetl większą mapę
KIM JESTEŚMY?
Alfa jest kursem międzynarodowym, prowadzonym przez chrześcijan różnych denominacji. Kurs, którego dotyczy to zaproszenie, jest prowadzony przez osoby będące członkami Kościoła rzymskokatolickiego.